Las Ościsłowski – pamięć o ofiarach mordu na mieszkańcach Północnego Mazowsza

W sobotę 29 kwietnia 2023 r. w lesie Ościsłowskim odbyła się uroczystość upamiętniająca zamordowanych obywateli polskich. Zbrodni tej dokonali żołnierze Niemieccy w lutym 1940 r. (rys historyczny…)

W dniu dzisiejszym Uczniowie ze szkoły podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Ościsłowie wykonali program patriotyczny po którym została odprawiona Msza Święta w intencji zamordowanych. Mszę Świętą odprawili: ks. proboszcz Krzysztof Kosecki z parafii św. Mikołaja w Sulerzyżu, ks. senior Mieczysław Białowąż, ks. Jan Jóźwiak z parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie.

Po liturgii przedstawiciele władz państwowych: Starostwa Powiatowego w Ciechanowie – starosta Jan Andrzej Kaluszkiewicz i wicestarosta Marek Macinkowski, poseł na Sejm RP VIII i IX kadencji – Anna Cicholska, senator RP Jan Maria Jackowski, służby mundurowe, Ochotnicza Straż Pożarna z Ościsłowa i Glinojecka, Związku Piłsudczyków RP w Ciechanowie, rodziny i uczniowie ze szkoły w Ościsłowie oraz lokalne władze złożyli kwiaty w miejscu pamięci.

Muzyczną oprawę uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta z Glinojecka.

Zdjęcia z uroczystości 29.04.2023

Previous ArticleNext Article